Results - 25 Oct 2019

Personal Best

For your child's results please log into ResultsHQ

Under 6 Girls
100m 1 Sophia Willman 26.62
200m 1 Sophia Willman 1:02.15
Discus 1 Sophia Willman 2.30
Under 6 Boys
100m 1 Xavier Lendon 23.75 , 2 Mason Oliver 28.18
200m 1 Xavier Lendon 54.67, 2 Mason Oliver 1:09.96
Discus 1 Mason Oliver 4.70 Xavier Lendon 4.70
Under 7 Boys
100m 1 Lachlan MacDonell 21.41
200m 1 Lachlan MacDonell 49.51
Discus 1 Lachlan MacDonell 10.45
Shot Put 1 Lachlan MacDonell 3.19
Under 8 Girls
100m 1 Taylah Schodde 20.38 , 2 Maya Ross 21.70 , 3 Hayley K 21.94 , 4 Chelsea K 23.81 , 5 Annika Ross 24.27 , 6 Caitlyn Ellis 26.48
200m 1 Taylah Schodde 47.48, 2 Maya Ross 48.48, 3 Hayley K 53.45, 4 Chelsea K 58.25, 5 Annika Ross 58.48
Long Jump 1 Taylah Schodde 2.15, 2 Maya Ross 1.97 , 3 Hayley K 1.94, 4 Annika Ross 1.79, 5 Caitlyn Ellis 1.60, 6 Chelsea K 1.51
Shot Put 1 Taylah Schodde 3.40, 2 Maya Ross 3.11, 3 Hayley K 2.81 , 4 Caitlyn Ellis 2.73, 5 Annika Ross 2.18, 6 Chelsea K 1.44
Under 8 Boys
100m 1 Jomal Nicholson 19.64, 2 Zaiv Weaver 19.79 , 3 Raif Weaver 21.04 , 4 Jack Oliver 25.30
200m 1 Jomal Nicholson 42.73, 2 Zaiv Weaver 48.31, 3 Raif Weaver 54.45, 4 Jack Oliver 1:35.71
Long Jump 1 Jomal Nicholson 2.51 , 2 Zaiv Weaver 2.32, 3 Raif Weaver 2.13, 4 Jack Oliver 1.71
Shot Put 1 Jack Oliver 3.09, 2 Raif Weaver 3.00, 3 Zaiv Weaver 2.81, 4 Jomal Nicholson 2.47
Under 9 Girls
100m 1 Mia Schodde 17.80, 2 Saige Purcell 20.68 , 3 Kealy King 21.27 , 4 Annabel Fitt-Gloury 21.52
200m 1 Mia Schodde 39.35 , 2 Saige Purcell 47.20, 3 Kealy King 49.03, 4 Annabel Fitt-Gloury 51.59
High Jump 1 Mia Schodde 1.03, 2 Annabel Fitt-Gloury 0.80 Saige Purcell 0.80, 4 Kealy King 0.75
Long Jump 1 Mia Schodde 2.80, 2 Kealy King 2.24 Saige Purcell 2.24, 4 Annabel Fitt-Gloury 2.20
Shot Put 1 Mia Schodde 4.32, 2 Annabel Fitt-Gloury 3.66, 3 Kealy King 3.52 , 4 Saige Purcell 2.92
Under 9 Boys
100m 1 Coltyn Brydon 16.94 , 2 Alexander Willman 18.26, 3 Thomas Henderson 18.27 , 4 Dylan Hanley 19.91
200m 1 Coltyn Brydon 35.25, 2 Thomas Henderson 40.64, 3 Alexander Willman 44.14, 4 Dylan Hanley 46.20
High Jump 1 Dylan Hanley 1.00, 2 Coltyn Brydon 0.90 Thomas Henderson 0.90, 4 Alexander Willman 0.85
Long Jump 1 Coltyn Brydon 2.89, 2 Dylan Hanley 2.77, 3 Thomas Henderson 2.60, 4 Alexander Willman 2.21
Shot Put 1 Dylan Hanley 4.29 , 2 Thomas Henderson 4.27 , 3 Alexander Willman 3.95 , 4 Coltyn Brydon 3.91
Under 10 Boys
100m 1 Charlie Sullivan 16.29 , 2 Axel Purcell 16.74 , 3 William Lendon 17.29 , 4 Elijah Tull 18.71
200m 1 Charlie Sullivan 36.03, 2 William Lendon 37.40, 3 Axel Purcell 38.76, 4 Elijah Tull 42.76
High Jump 1 Charlie Sullivan 1.00 William Lendon 1.00, 3 Elijah Tull 0.90
Javelin 1 Axel Purcell 12.41 , 2 Charlie Sullivan 11.30 , 3 William Lendon 9.69 , 4 Elijah Tull 4.77
Shot Put 1 Charlie Sullivan 5.84 , 2 Axel Purcell 4.88 , 3 William Lendon 4.75, 4 Elijah Tull 3.52
Under 11 Girls
100m 1 Charlotte MacDonell 17.73 , 2 Isabelle Hanley 20.36 , 3 Louca Nicholson 21.06, 4 Peyton Clark 24.22
1500m 1 Charlotte MacDonell 8:28.40 , 2 Isabelle Hanley 8:37.49 , 3 Peyton Clark 10:10.46 , 4 Louca Nicholson 10:38.04
200m 1 Charlotte MacDonell 38.54 , 2 Isabelle Hanley 46.50, 3 Peyton Clark 49.57 , 4 Louca Nicholson 50.11
Discus 1 Charlotte MacDonell 17.26, 2 Isabelle Hanley 7.78, 3 Louca Nicholson 7.74, 4 Peyton Clark 7.50
Javelin 1 Charlotte MacDonell 9.08, 2 Peyton Clark 8.00, 3 Louca Nicholson 6.30, 4 Isabelle Hanley 5.22
Under 11 Boys
100m 1 Jett Purcell 16.96
1500m 1 Jett Purcell 7:07.64
200m 1 Jett Purcell 36.01
Discus 1 Jett Purcell 13.05
Javelin 1 Jett Purcell 9.84
Under 12 Girls
100m 1 Naomi Henderson 16.25
1500m 1 Naomi Henderson 10:12.84, 2 Eden Weaver 10:31.01
200m 1 Naomi Henderson 37.11
Javelin 1 Naomi Henderson 10.22, 2 Eden Weaver 7.00
Triple Jump 1 Naomi Henderson 7.97
Under 12 Boys
100m 1 Joshua Tull 16.38 , 2 Sam Ross 17.20, 3 Alexander Lendon 19.57, 4 William Jennings 20.58
1500m 1 Alexander Lendon 8:23.91, 2 Sam Ross 9:05.15, 3 Joshua Tull 11:21.98, 4 William Jennings 12:10.77
200m 1 Joshua Tull 34.46 , 2 Sam Ross 37.57 , 3 Alexander Lendon 39.20 , 4 William Jennings 42.25
Javelin 1 Sam Ross 11.87, 2 Joshua Tull 10.23, 3 Alexander Lendon 9.45, 4 William Jennings 9.25
Triple Jump 1 Joshua Tull 7.35 , 2 Sam Ross 6.13, 3 Alexander Lendon 5.91, 4 William Jennings 5.62
Under 13 Girls
100m 1 Taneisha Clark 18.59
300m Hurdles 1 Taneisha Clark 1:22.95
Discus 1 Taneisha Clark 9.82
Long Jump 1 Taneisha Clark 2.14
Under 13 Boys
100m 1 Jayden Brydon 15.85 , 2 William Morrison 18.37
1500m 1 William Morrison 9:20.26, 2 Jayden Brydon 9:34.75
300m Hurdles 1 Jayden Brydon 1:07.76, 2 William Morrison 1:08.06
Discus 1 Jayden Brydon 21.23, 2 William Morrison 12.43
Long Jump 1 Jayden Brydon 3.66 , 2 William Morrison 2.32
Under 14 Girls
100m 1 Cassidy Miller 16.23 , 2 Hannah Thornton 16.87 , 3 Bonnie Chislett 19.90 , 4 Regan Elliott 28.73
1500m 1 Hannah Thornton 9:58.37, 2 Cassidy Miller 10:38.64, 3 Bonnie Chislett 12:56.48, 4 Tamara Elliott 13:01.17, 5 Regan Elliott 14:21.90
300m Hurdles 1 Cassidy Miller 1:07.79, 2 Hannah Thornton 1:12.03, 3 Tamara Elliott 1:28.03, 4 Regan Elliott 1:54.65
Discus 1 Cassidy Miller 23.34 , 2 Hannah Thornton 14.26, 3 Tamara Elliott 12.63 , 4 Regan Elliott 4.90 , 5 Bonnie Chislett 4.58
Long Jump 1 Cassidy Miller 3.50 , 2 Hannah Thornton 2.92, 3 Bonnie Chislett 2.85 , 4 Tamara Elliott 2.82 , 5 Regan Elliott 1.72
Under 14 Boys
100m 1 Blair Ross 19.65
1500m 1 Blair Ross 10:27.56
300m Hurdles 1 Blair Ross 1:30.64
Discus 1 Blair Ross 15.87
Long Jump 1 Blair Ross 2.45
Under 15 Boys
100m 1 Alex Tolson 17.12
1500m 1 Alex Tolson 12:24.42
300m Hurdles 1 Alex Tolson 1:21.89
Discus 1 Alex Tolson 20.86
Long Jump 1 Alex Tolson 3.13